Tříkrálová sbírka - poděkování
Tříkrálová sbírka – poděkování
9. 1. 2023
Volba prezidenta ČR – výsledky 1. kola
16. 1. 2023

Vážení občané,
ráda bych vás informovala o možnosti získat finanční pomoc ve výši až 150.000 Kč.

Od 9. 1. 2023 startuje program Nová zelená úsporám Light, který je zaměřený na podporu energetických úspor domácností. Je určen pro seniory a nízkopříjmové domácnosti (domácnosti pobírající či dosahující na příspěvek na bydlení), které jsou nejvíce ohroženy energetickou chudobou. Jedná se o finanční pomoc do výše 150 tisíc Kč na snadno realizovatelné úpravy a částečné renovace rodinných domů jako jsou zateplení fasády, střechy, stropů, podlah, výměny oken nebo vstupních dveří, které přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění.

Vlastní dotace může být vyplacena zálohově (tedy před realizací) s tím, že je zúčtována až po ukončení realizace, která musí proběhnout do 12 měsíců. Podpořena budou i opatření realizovaná zpětně a to od 12. září 2022.

Tento program je velmi jednoduchý na vyřízení. Podmínkou je, aby v době podání žádosti byl rodinný dům ve vlastnictví žadatelů a ti v něm měli současně trvalý pobyt a to déle než od 12. září 2022. 

Více informací k tomuto programu naleznete na přiloženém letáku.

Podrobné informace o programu Nová zelená úsporám Light: https://novazelenausporam.cz/nzu-light/

Neváhejte dlouho, očekává se velký zájem veřejnosti. Pokud se to Vás nebo Vašich blízkých týká, zkuste tuto zajímavou šanci využít. 

V případě zájmu se obraťte na Místní akční skupinu Království – Jestřebí hory, sídlící v Úpici, které je naše obec členem. Poradenství je zcela zdarma a navíc vám pracovníci pomohou s přípravou žádosti. V případě, že máte o poradenství zájem, domluvte si předem termín schůzky na tel. čísle 705 824 436.

Mgr. Monika Sacherová – starostka